23 października
, w przeddzień rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego, w parafii i Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze miało miejsce nocne czuwanie, którego owoce ofiarowaliśmy w intencji misji, misjonarzy, a szczególnie prosząc o szczęśliwy powrót na PNG dla ks. Stanisława Banasińskiego MSF oraz ks. Krzysztofa Sokoła MSF. Powrót misjonarzy zaplanowany jest na najbliższy piątek, 29 października. 
Czuwanie poprowadził ks. Włodzimierz Burzawa MSF. Miłym akcentem było świadectwo misjonarza ks. Władysława Głębockiego MSF, który przez prawie 18 lat (bez 2 miesięcy😉) pracował w Argentynie. Jak mówił, tak naprawdę wszystko rozpoczyna się w rodzinie, misje także. Na mocy chrztu świętego każdy z nas jest odpowiedzialny za misje, każdy staje się misjonarzem. Mamy świadczyć o Bogu w każdej chwili naszego życia i dawać młodym pokoleniom dobry przykład.

Aby przybliżyć jeszcze bardziej sprawy misji wspólnie obejrzeliśmy film Ady Miszczyk pt. "Jestem misjonarzem", który został nagrany podczas jubileuszu 30-lecia MSF na PNG. Ukoronowaniem czuwania była Msza święta o północy odprawiona w intencji żyjących i zmarłych misjonarzy, ale także w intencji wszystkich Przyjaciół Misji MSF. Bez Was Kochani, bez Waszej ofiary misjonarzom byłoby bardzo trudno. Misjonarze znają potęgę modlitwy. Sami się modlą, ale też pokornie proszą, byśmy o nich pamiętali przed Bogiem. Proszą o modlitwę, ponieważ zdają sobie sprawę, jak ważną rolę w ich życiu i posługiwaniu pełni modlitwa. Wielu z nich, opowiadając o różnych krzyżach, jakie przychodziło im dźwigać na misjach, o cierpieniu duchowym i fizycznym, porażkach, rozczarowaniach i przegranych, podkreślało, że świadomość, iż ktoś się za nich modli, była dla nich źródłem umocnienia i pociechy. Świadomość, że nie są sami, bo mają Przyjaciół, którzy wzywają dla nich Bożej pomocy, pamiętają o nich codziennie, dodawała im otuchy i pozwalała cierpliwie stawiać czoła wyzwaniom i trudom misyjnym.
A w Niedzielę Misyjną dzieci i młodzież z wolontariatu działającego przy Społecznej Szkole Podstawowej nr 96 im. Św. Rodziny  wraz z opiekunami i prefektem ks. Sebastianem Sobkowiakiem MSF rozprowadzali kalendarze misyjne na przyszły rok oraz pierniczki. Całkowity dochód został przekazany na cele misyjne MSF. 
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc podczas organizacji czuwania oraz wolontariuszom. Bóg zapłać


Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Copyright © Referat misyjny Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny | Powered by Blogger
Design by Br. Dawid Jesiotr MSF | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com