Chrześcijanie w krajach misyjnych wciąż potrzebują naszej pomocy, która jest szczególnie niezbędna dzieciom, aby mogły prawidłowo rozwijać się i zdobywać wykształcenie. W biednych regionach szkoły znajdują się jedynie w większych miastach. Im dalej od nich, tym mniejszy procent dzieci uczęszcza na lekcje. Często jedyną szansą na zdobycie wykształcenia są szkoły prowadzone przez misjonarzy. Dzieci przez cały tydzień mieszkają przy misji, gdzie otrzymują nocleg, wyżywienie i niezbędne przybory szkolne, za które ich rodzice nie byliby w stanie uiścić żadnej opłaty. Edukacja stanowi dla nich szansę na lepsze życie. Możesz im ją dać włączając się w dzieło Grupowej Adopcji Dzieci.

Nasi Misjonarze Świętej Rodziny prowadzą przedszkola i szkoły. Na Twoją pomoc czekają dzieci w Papui Nowej Gwinei, Madagaskarze, Kubie oraz na Białorusi.

Daj możliwość nauki dzieciom na misjach.

Nr konta: 19 1020 4027 0000 1202 0424 2673 z dopiskiem „Grupowa adopcja dzieci”Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W imieniu przedszkolaków oraz uczniów ze szkoły elementarnej w Muli na Papui Nowej Gwinei, chciałbym gorąco podziękować za pomoc w zakupie ławek szkolnych do nowego budynku. Jest to kolejna wielka pomoc Was - naszych Przyjaciół i Dobrodziejów Misyjnych, tych duchowych, ale i fizycznych. To dzięki Wam, nasi papuascy parafianie stają się coraz bardziej odpowiedzialnymi, coraz bardziej kochającymi braćmi i siostrami w Chrystusie. Chcę powiedzieć, że jestem dumny, iż mogę dzięki Wam być świadkiem niezliczonych uśmiechów, tańców w zachwycie oraz łez radości... Jeszcze raz z serca ogromne „Bóg zapłać”. Na ręce ks. Włodka składam dar Mszy Świętych, modlitw oraz naszych codziennych drobnych cierpień i zadośćuczynień. Niech dobry Bóg ma Was w swojej opiece, a Matka Boża trzyma Was mocno za rękę u swego boku.


Pozdrawiam
ks. Damian Szumski MSF, Muli, Papua Nowa Gwinea

 


1 komentarz:

Copyright © Referat misyjny Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny | Powered by Blogger
Design by Br. Dawid Jesiotr MSF | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com