Uroczystość Objawienia Pańskiego


Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie zwana uroczystością Trzech Króli. Mędrcy ze Wschodu, których w tradycji polskiej nazywamy trzema królami, przybyli do Jerozolimy i pytają: Gdzie jest nowonarodzony Król żydowski?

Mędrcy poszukują Boga! Poświęcili dużo czasu, trudu i wyrzeczeń, aby Go odnaleźć. Po drodze spotkali Heroda. Ale gdy znaleźli Dziecię Jezus, gdy oddali Mu pokłon i ofiarowali dary, inną drogą wrócili do domów. Inną drogą, aby nie spotkać ponownie Heroda i nie narazić Dzieciątka Jezus na niebezpieczeństwo. Oni stali się pierwszymi misjonarzami świadczącymi o Nowonarodzonym Dziecięciu.

A Ty kogo szukasz? Obyśmy odnaleźli Chrystusa, bo w Nim spełniają się nasze tęsknoty, które na co dzień w sobie odczuwamy! Wczoraj, dzisiaj, jutro i każdego dnia Chrystus na tysiącach ołtarzy świata objawia się nam jako Światło Zbawienia dla wszystkich narodów.

Droga Mędrców ze Wschodu jest dla nas symbolem tych wszystkich dróg, którymi podążamy przez wieki, by odnaleźć Światło Chrystusa, by tak jak Mędrcy ze Wschodu, po spotkaniu z Jezusem, inną drogą – drogą nawrócenia – udać się do swojej codzienności.

Bądźmy misjonarzami w swoich rodzinach, w codzienności.

Z pamięcią w modlitwie i z kapłańskim błogosławieństwem ks. Włodzimierz Burzawa MSF

Share:

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Copyright © Referat misyjny Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny | Powered by Blogger
Design by Br. Dawid Jesiotr MSF | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com